Teodors Ķirsis

Teodors Ķirsis dzimis 1942.gada 25.novembrī Jelgavā. Alpinists. Zinātnieks.

Absolvējis Jaunpils vidusskolu un Rīgas Politehnisko institūtu (1970.g.). Studiju gados iesaukts armijā, dienējis Murmanskas apgabalā aiz polārā loka.
Pēc studijām strādājis Politehniskajā institūtā par Mašīnbūves iekārtu katedras laboratorijas vadītāju un asistentu, docentu, katedras vadītāju un Industriālo biznesa sistēmu institūta direktoru. Pēc tam strādājis „NCC Industry Latvija” būvniecības servisa centrā, sākotnēji par direktoru, vēlāk - viceprezidentu. Publicējis vairāk kā 50 zinātniskos un metodiskos darbus. Sarakstījis grāmatu „ Par kalnā kāpējiem” (1993.g.).
T.Ķirsis vadījis apmēram 50 ekspedīcijas, iekarojis visas PSRS teritorijā esošās virsotnes, kas augstākas par 7000 metriem (Komunisma, Uzvaras, Koržeņevska, Ļeņina, Hantengri smailes), par ko saņēmis "Sniega leoparda" titulu. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pievērsies augstkalnu kāpšanai Himalajos. 1995.gada 14.maijā kopā ar Imantu Zaulu kā pirmie Latvijas alpīnisti uzkāpa pasaules augstākajā virsotnē Everestā (8848 m). Vēl ir uzkāpis Daulagiri virsotnē (8167 m). un vairākās citās virsotnēs. 1996.gadā apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni.

2003.gada 9.decembrī programmas "7 virsotnes Latvijai" ietvaros, kāpjot Kuka kalnā (3754 m, Jaunzēlande), viņš un pārējie trīs ekspedīcijas dalībnieki (Ilmārs Bernāns, Teodora meita - Evija Ķirse un Aivars Prošenkovs) gāja bojā.
Bijis precējies. Sieva Anna-Lilija, meitas - Evija un Karēna.